Program:

 1. Obowiązek zgłaszania w ZUS umów o dzieło zawartych od 01.01.2021 r.
 2. Zmiany w dokumentach zgłoszeniowych obowiązujące od 2021 r.
 3. Zatrudnianie na podstawie umów cywilnoprawnych - omówienie regulacji z zakresu zawierania umów o dzieło, umów zlecenia, umów agencyjnych oraz umów o świadczenie usług, do których mają zastosowanie przepisy dotyczące zlecenia.
  1. Rodzaje umów i ich cechy charakterystyczne.
  2. Klasyfikacja umów zlecenia i umów o dzieło z uwzględnieniem najnowszych orzeczeń sądowych.
  3. Ustalanie obowiązku ubezpieczenia.
 4. Umowa o pracę nakładczą jako szczególna forma zatrudnienia.
 5. Zbiegi tytułów ubezpieczenia – podleganie ubezpieczeniom społecznym i ubezpieczeniu zdrowotnemu.
  1. Umowa zlecenia i umowa o pracę, z uwzględnieniem okresów przebywania na urlopach macierzyńskich, wychowawczych oraz bezpłatnych.
  2. Wykonywanie kilku umów zlecenia.
  3. Umowa zlecenia z emerytem lub rencistą.
  4. Prowadzenie działalności gospodarczej i umowa o pracę z uwzględnieniem okresów przebywania na urlopach macierzyńskich, wychowawczych oraz bezpłatnych.
  5. Prowadzenie działalności gospodarczej i umowa zlecenia.
  6. Prowadzenie działalności gospodarczej przez emeryta i rencistę, ze szczególnym uwzględnieniem różnic w zakresie podlegania ubezpieczeniom przez osoby prowadzące działalność na podstawie wpisu do CEIDG oraz wspólników spółek zarejestrowanych w KRS, a także różnic wynikających z rodzaju pobieranych rent (renty rodzinne, renty wojskowe, renty rolnicze)
  7. Prowadzenie kilku rodzajów działalności.

 


icon wykladowca

Wykładowcy:

Agata Poręczewska-Tylka -  wieloletni trener i praktyk, specjalista ds. ubezpieczeń i składek z ubezpieczeń społecznych

 

icon kalendarz

Termin: 

09 czerwca 2021 r. -  w godz. od 1000 do 1300

icon miejsce

Miejsce: 

Hotel Radisson BLU, Szczecin, Plac Rodła 10, I piętro, sala Norwid.

icon cena

Cena:

Cena za udział w szkoleniu on-line to 300 zł od osoby

Cena za udział w szkoleniu stacjonarnie to 350 zł od osoby

Cena obejmuje:

 1. 4 godz. lekcyjne wykładu 
  • "on-line" z wykorzystaniem własnych komputerów, laptopów lub smartfonów. Komputery powinny mieć nieprzerwany dostęp do sieci, możliwość zadawani pytań przez wbudowany mechanizm czatu
  • "stacjonarnie" zapewnia miejsce w sali wykładowej, przerwę kawową i poczęstunek.
 2. materiały seminaryjne,
 3. zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Warunki uczestnictwa:

 • przesłanie karty zgłoszenia do 2.06.2021 r. do firmy FORTIS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem 91 434-24-92 lub online);
 • wniesienie opłaty 350 zł za udział w szkoleniu w terminie do 2.06.2021 r. na konto:
  FORTIS Ośrodek Szkoleniowo-Seminaryjny
  Santander Bank Polska 3 o/Szczecin
  Nr r-ku: 54 1090 1492 0000 0000 4900 8645
 • Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
 • FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora
 • FORTIS i wykładowcy nie wyrażają zgody na kopiowanie, utrwalanie, ani dalsze udostępnianie przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych.
 • Treść szkolenia i materiały szkoleniowe są objęte prawami autorskimi i są przeznaczone wyłącznie dla zgłoszonych w Fortis uczestników szkolenia.

pobierz kartę zgłoszenia ZGŁOSZENIE ONLINE

Szkolenia otwarte w Szczecinie - tresci

Szkolenia  otwarte w Szczecinie

Oferujemy Państwu kompleksowe szkolenia z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy, świadczeń ZUS, zarządzania kadrami i HR, KPA, rachunkowości oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów i doświadczonych trenerów w siedzibie firmy, bądź w salach hoteli szczecińskich. Szkolenia mogą być dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego http://fortis.szczecin.pl/dofinansowanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego ośrodka szkoleniowo-seminaryjnego Fortis w Szczecinie i zapraszamy do kontaktu.

Przeprowadzamy także szkolenia zamknięte dla pracowników, które w pełni dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów naszej firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Scroll