Szkolenie skierowane dla osób rozliczających PPK oraz administrujących oświadczeniami składanymi przez osoby zatrudnione w ramach PPK. W trakcie szkolenia przedstawimy zasady naliczania wpłat, zasady potrącania wpłat z wynagrodzenia oraz związane z nimi aspekty podatkowe. Omówimy także zasady wypełniania oświadczeń składanych przez osoby zatrudnione, popełniane w tej materii błędy oraz zasady informowania instytucji finansowej o ich złożeniu. 

Program:

 1. Oświadczenia dotyczące PPK
  1. Wskazanie zakresu i treści oświadczeń jakie mogą złożyć osoby zatrudnione lub uczestnicy PPK, a także możliwych form ich składania.
  2. Wskazanie terminów w jakich poszczególne oświadczenia mogą zostać złożone
  3. Zasady przekazywania informacji z poszczególnych oświadczeń do instytucji finansowej.
  4. Zasady i warunki przechowywania oświadczeń.
  5. Zasady przetwarzania danych osobowych pozyskanych w ramach PPK.
 2. Zasady naliczania wpłat do PPK
  1. Terminy dokonywania wpłat do instytucji finansowej w przypadku pierwszej wpłaty i kolejnych.
  2. Wpłaty na PPK finansowane przez pracodawcę - omówienie osób przebywających na urlopach, pobierających świadczenia niepieniężne.
  3. Składniki wynagrodzenia pracownika/zleceniobiorcy, od których naliczane są wpłaty do PPK;
  4. Przypadki braku poboru wpłaty od pracownika lub zleceniobiorcy.
  5. Wysokość wpłaty obowiązkowej podstawowej lub obniżonej.
  6. Zasady wnioskowania o obniżoną wpłatę podstawową lub zmiany jej wysokości.
  7. Zasady naliczania ostatecznej wysokości wpłaty podstawowej.
  8. Wysokości i zasady wnioskowania oraz zmiany wysokości wpłaty dodatkowej.
  9. Zasady ustalania zaliczki na podatek dochodowy od składek PPK finansowanych przez pracodawcę.
  10. PPK a koszty uzyskania przychodu dla pracownika i zleceniobiorcy.
  11. Termin wypłaty a pobór zaliczki.
  12. Zasady rozliczania wpłat na PPK w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w PPK.
  13. Korekty list płac związane z PPK.

 

 


icon wykladowca

Wykładowca:

Paweł Kobierzewski - Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Posiada bogate doświadczenie jako prawnik od 10 lat obsługujący podmioty z branży IT oraz e-commerce, które wspomaga w projektach z zakresu prawa gospodarczego. Stale doradza i świadczy w tym zakresie swoje usługi na rzecz lidera internetowego rynku gastronomicznego w Polsce oraz największej firmy w kraju świadczącej usługi z zakresu monitoringu treści w Internecie.

Szkoleniowiec z zakresu pracowniczych planów kapitałowych oraz podatków, który przeprowadził ponad 200 szkoleń prawnych dla właścicieli firm, działów kadr oraz płac.

Autor publikacji dla Gazety MSP, Dziennika Gazeta Prawna, WP.PL.

icon kalendarz

Termin:

21 stycznia 2021 r. w godz. od 1000 do 1500

icon miejsce

Miejsce: on-line

 

icon cena

 Cena:

420 zł od osoby

 

Cena obejmuje:

 1. 6 godz. lekcyjnych wykładu zajęć on-line z wykorzystaniem własnych komputerów, laptopów lub smartfonów. Komputery powinny mieć nieprzerwany dostęp do sieci, możliwość zadawania pytań przez wbudowany mechanizm czatu, lub połączenie wideo
 2. materiały seminaryjne,
 3. zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

 Warunki uczestnictwa:

 • przesłanie karty zgłoszenia w terminie do 14.01.2021 do firmy FORTIS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem 91 434-24-92 lub online);
 • wniesienie opłaty za udział w szkoleniu w terminie do 14.01.2021 na konto:
  FORTIS Ośrodek Szkoleniowo Seminaryjny
  Santander Bank Polska S.A. 3 o/Szczecin
  Nr r-ku: 54 1090 1492 0000 0000 4900 8645 
 • Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
 • FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora.
 • FORTIS i wykładowcy nie wyrażają zgody na kopiowanie, utrwalanie, ani dalsze udostępnianie przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych.
 • Treść szkolenia i materiały szkoleniowe są objęte prawami autorskimi i są przeznaczone wyłącznie dla zgłoszonych w Fortis uczestników szkolenia.

pobierz kartę zgłoszenia ZGŁOSZENIE ONLINE

Szkolenia otwarte w Szczecinie - tresci

Szkolenia  otwarte w Szczecinie

Oferujemy Państwu kompleksowe szkolenia z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy, świadczeń ZUS, zarządzania kadrami i HR, KPA, rachunkowości oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów i doświadczonych trenerów w siedzibie firmy, bądź w salach hoteli szczecińskich. Szkolenia mogą być dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego http://fortis.szczecin.pl/dofinansowanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego ośrodka szkoleniowo-seminaryjnego Fortis w Szczecinie i zapraszamy do kontaktu.

Przeprowadzamy także szkolenia zamknięte dla pracowników, które w pełni dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów naszej firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Scroll