Rozliczanie Pracowniczych Planów Kapitałowych
Szkolenie skierowane dla osób rozliczających PPK oraz administrujących oświadczeniami składanymi przez osoby zatrudnione w ramach PPK. W trakcie szkolenia przedstawimy zasady naliczania wpłat, zasady potrącania wpłat z wynagrodzenia oraz związane z nimi aspekty podatkowe. Omówimy także zasady wypełniania oświadczeń składanych przez osoby zatrudnione, popełniane w tej materii błędy oraz zasady informowania instytucji finansowej o ich złożeniu.
Program:
- Oświadczenia dotyczące PPK
- Wskazanie zakresu i treści oświadczeń jakie mogą złożyć osoby zatrudnione lub uczestnicy PPK, a także możliwych form ich składania.
- Wskazanie terminów w jakich poszczególne oświadczenia mogą zostać złożone
- Zasady przekazywania informacji z poszczególnych oświadczeń do instytucji finansowej.
- Zasady i warunki przechowywania oświadczeń.
- Zasady przetwarzania danych osobowych pozyskanych w ramach PPK.
- Zasady naliczania wpłat do PPK
- Terminy dokonywania wpłat do instytucji finansowej w przypadku pierwszej wpłaty i kolejnych.
- Wpłaty na PPK finansowane przez pracodawcę - omówienie osób przebywających na urlopach, pobierających świadczenia niepieniężne.
- Składniki wynagrodzenia pracownika/zleceniobiorcy, od których naliczane są wpłaty do PPK;
- Przypadki braku poboru wpłaty od pracownika lub zleceniobiorcy.
- Wysokość wpłaty obowiązkowej podstawowej lub obniżonej.
- Zasady wnioskowania o obniżoną wpłatę podstawową lub zmiany jej wysokości.
- Zasady naliczania ostatecznej wysokości wpłaty podstawowej.
- Wysokości i zasady wnioskowania oraz zmiany wysokości wpłaty dodatkowej.
- Zasady ustalania zaliczki na podatek dochodowy od składek PPK finansowanych przez pracodawcę.
- PPK a koszty uzyskania przychodu dla pracownika i zleceniobiorcy.
- Termin wypłaty a pobór zaliczki.
- Zasady rozliczania wpłat na PPK w przypadku rezygnacji z uczestnictwa w PPK.
- Korekty list płac związane z PPK.
![]() | Wykładowca: Paweł Kobierzewski - Radca prawny przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych we Wrocławiu. Posiada bogate doświadczenie jako prawnik od 10 lat obsługujący podmioty z branży IT oraz e-commerce, które wspomaga w projektach z zakresu prawa gospodarczego. Stale doradza i świadczy w tym zakresie swoje usługi na rzecz lidera internetowego rynku gastronomicznego w Polsce oraz największej firmy w kraju świadczącej usługi z zakresu monitoringu treści w Internecie. Szkoleniowiec z zakresu pracowniczych planów kapitałowych oraz podatków, który przeprowadził ponad 200 szkoleń prawnych dla właścicieli firm, działów kadr oraz płac. Autor publikacji dla Gazety MSP, Dziennika Gazeta Prawna, WP.PL. |
![]() | Termin: 21 stycznia 2021 r. w godz. od 1000 do 1500 |
![]() | Miejsce: on-line
|
![]() | Cena: 420 zł od osoby
Cena obejmuje:
|
Warunki uczestnictwa:
- przesłanie karty zgłoszenia w terminie do 14.01.2021 do firmy FORTIS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem 91 434-24-92 lub online);
- wniesienie opłaty za udział w szkoleniu w terminie do 14.01.2021 na konto:
FORTIS Ośrodek Szkoleniowo Seminaryjny
Santander Bank Polska S.A. 3 o/Szczecin
Nr r-ku: 54 1090 1492 0000 0000 4900 8645 - Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
- FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora.
- FORTIS i wykładowcy nie wyrażają zgody na kopiowanie, utrwalanie, ani dalsze udostępnianie przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych.
- Treść szkolenia i materiały szkoleniowe są objęte prawami autorskimi i są przeznaczone wyłącznie dla zgłoszonych w Fortis uczestników szkolenia.