Cel szkolenia:

Zapoznanie uczestników z zasadami ujmowania środków w budowie (inwestycji rozpoczętych)  w księgach rachunkowych, sposobów ewidencji nakładów oraz końcowego rozliczania procesów inwestycyjnych. Umożliwi to sprawne poruszanie się w tej tematyce oraz ułatwi podejmowanie właściwych decyzji dotyczących prowadzonej działalności

Program:

  1.  Definicja środków trwałych w budowie.
  2. Koszty wytworzenia środka trwałego, katalog kosztów zaliczanych do kosztu wytworzenia środka trwałego.
  3. Zasady ewidencji środków trwałych w budowie (analityczna i syntetyczna).
  4. Podział i zasady klasyfikowania środków trwałych.
  5. Problemy z zakwalifikowaniem wydatków do kosztu wytworzenia środka trwałego:
    • Wynagrodzenie pracownika zatrudnionego przy budowie środka trwałego.
    • Ubezpieczenie środka trwałego w trakcie budowy.
    • Podatek od nieruchomości, dotyczący gruntu, na którym rozpoczęto budowę hali magazynowej.
    • Koszty utrzymania komórki organizacyjnej zajmującej się obsługą inwestycji.
    • Nakłady poniesione na dostosowanie budynku do potrzeb prowadzonej działalności.
  6. Zasady rozliczania kosztów pośrednich na poszczególne obiekty inwentarzowe.
  7. Koszty utrzymania aktywów trwałych wykorzystywanych na potrzeby budowy.
  8. Moment wprowadzenia budynku do ewidencji środków trwałych.
  9. Rozliczanie materiałów i opakowań nabytych na potrzeby budowy środka trwałego.
  10. Rozruch technologiczny środka trwałego (maszyny produkcyjnej) przed przyjęciem jej do używania.
  11. Zasady ewidencji wydatków dotyczących budowy środka trwałego, prowadzonej we własnym zakresie.
  12. Panel dyskusyjny – specyficzne problemy dotyczące prowadzenia zadań inwestycyjnych przez komórki odpowiedzialne za ich realizację.

icon wykladowca

Wykładowca:

Anna Seredyńska-Kraus - Prawnik i ekonomista, absolwent studów podyplomowych Executive MBA, edukatorka finansów i przedsiębiorczości. 

Posiada 20 letnie doświadczenie jako dyrektor finansowy i główny księgowy, w branży komunalnej, produkcyjnej, usługowej. Wieloletni praktyk w zakresie kompleksowego zarządzania strategicznego i operacyjnego finansami przedsiębiorstwa, we wszystkich aspektach działalności. Szczególne obszary odpowiedzialności to: zarządzanie przepływami pieniężnymi, modelowanie scenariuszy operacyjnych, pozyskiwanie finansowania dłużnego i kapitałowego, optymalizacja kosztów działalności, projektowanie i implementacja rachunków kosztów i modeli rachunkowości zarządczej, analizy finansowe, rozliczanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych, wieloletnie prognozy na potrzeby instytucji finansowych, wdrażanie systemów informatycznych, sporządzanie sprawozdań finansowych, nadzór nad rozliczeniami z odbiorcami i dostawcami, windykacja należności, wykorzystanie excela w pracy działów księgowych.

Wykładowca przedmiotów finansowych na studiach na Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, w tym z zakresu rachunkowosci zarządczej na studiach podyplomowych Executive Master of Business Administration.

icon kalendarz

Termin: 

21 maj 2024 r. w godz. od 1000 do 1500

icon miejsce

Miejsce: 

Hotel Radisson BLU, Szczecin, pl. Rodła 10, I piętro, sala Reymont. 

icon cena

Cena:  

Cena za udział w szkoleniu on-line to 390 zł od osoby

Cena za udział w szkoleniu stacjonarnie to 460 zł od osoby

 

Cena obejmuje:

  1. 6 godzin lekcyjnych zajęć w formie wykładów i warsztatów
    • "on-line" z wykorzystaniem własnych komputerów, laptopów lub smartfonów. Komputery powinny mieć nieprzerwany dostęp do sieci, możliwość zadawani pytań przez wbudowany mechanizm czatu
    • "stacjonarnie" zapewnia miejsce w sali wykładowej, przerwę kawową i poczęstunek.
  2. materiały seminaryjne,
  3. poczęstunek podczas zajęć,
  4. zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.




Warunki uczestnictwa:

  • przesłanie karty zgłoszenia do 14.05.2024 r. do firmy FORTIS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem 91 434-24-92 lub online);
  • wniesienie opłaty za udział w szkoleniu w terminie do 14.05.2024 r. na konto:

    FORTIS Ośrodek Szkoleniowo-Seminaryjny
    nr r-ku: 71 1140 2004 0000 3802 8440 2402 (mBank S.A.)

    Uwaga: Zmiana numeru konta !

  • Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
  • FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora
  • FORTIS i wykładowcy nie wyrażają zgody na kopiowanie, utrwalanie, ani dalsze udostępnianie przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych.
  • Treść szkolenia i materiały szkoleniowe są objęte prawami autorskimi i są przeznaczone wyłącznie dla zgłoszonych w Fortis uczestników szkolenia.

pobierz kartę zgłoszenia ZGŁOSZENIE ONLINE

Szkolenia otwarte w Szczecinie - tresci

Szkolenia  otwarte w Szczecinie

Oferujemy Państwu kompleksowe szkolenia z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy, świadczeń ZUS, zarządzania kadrami i HR, KPA, rachunkowości oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów i doświadczonych trenerów w siedzibie firmy, bądź w salach hoteli szczecińskich. Szkolenia mogą być dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego http://fortis.szczecin.pl/dofinansowanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego ośrodka szkoleniowo-seminaryjnego Fortis w Szczecinie i zapraszamy do kontaktu.

Przeprowadzamy także szkolenia zamknięte dla pracowników, które w pełni dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów naszej firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Scroll