Cel szkolenia:

Zapoznanie uczestników z zasadami sporządzania rachunku przepływów pieniężnych oraz umożliwienie im skutecznego analizowania informacji dotyczących przepływów pieniężnych w firmach i organizacjach.

Program:

 1. Definicja rachunku przepływów pieniężnych.
 2. Cel i znaczenie rachunku przepływów pieniężnych w analizie finansowej.
 3. Związki między rachunkiem przepływów pieniężnych a sprawozdaniem zysków i strat oraz bilansem.
 4. Trzy główne sekcje rachunku przepływów pieniężnych: działalność operacyjna, działalność inwestycyjna, działalność finansowa.
 5. Klasyfikacja przepływów pieniężnych jako operacyjne, inwestycyjne i finansowe.
 6. Identyfikacja pozytywnych i negatywnych aspektów przepływów pieniężnych.
 7. Analiza wpływu przepływów pieniężnych na kondycję finansową firmy.
 8. Znaczenie uzyskanych informacji w podejmowaniu decyzji biznesowych.
 9. Praktyczne Ćwiczenia i Studium Przypadku
  • Sporządzanie rachunku przepływów pieniężnych na podstawie rzeczywistych danych.
  • Analiza przykładowego rachunku przepływów pieniężnych.
  • Dyskusja na temat wyników analizy i możliwych wniosków.
 10. Zakończenie szkolenia:
  • Podsumowanie kluczowych zagadnień omówionych podczas szkolenia.
  • Otwarta sesja pytań i odpowiedzi.

 


icon wykladowca

Wykładowca:

Anna Seredyńska-Kraus - Prawnik i ekonomista, absolwent studów podyplomowych Executive MBA, edukatorka finansów i przedsiębiorczości. 

Posiada 20 letnie doświadczenie jako dyrektor finansowy i główny księgowy, w branży komunalnej, produkcyjnej, usługowej. Wieloletni praktyk w zakresie kompleksowego zarządzania strategicznego i operacyjnego finansami przedsiębiorstwa, we wszystkich aspektach działalności. Szczególne obszary odpowiedzialności to: zarządzanie przepływami pieniężnymi, modelowanie scenariuszy operacyjnych, pozyskiwanie finansowania dłużnego i kapitałowego, optymalizacja kosztów działalności, projektowanie i implementacja rachunków kosztów i modeli rachunkowości zarządczej, analizy finansowe, rozliczanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych, wieloletnie prognozy na potrzeby instytucji finansowych, wdrażanie systemów informatycznych, sporządzanie sprawozdań finansowych, nadzór nad rozliczeniami z odbiorcami i dostawcami, windykacja należności, wykorzystanie excela w pracy działów księgowych.

Wykładowca przedmiotów finansowych na studiach na Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, w tym z zakresu rachunkowosci zarządczej na studiach podyplomowych Executive Master of Business Administration.

icon kalendarz

Termin: 

5 marzec 2024 r. w godz. od 1000 do 1500

icon miejsce

Miejsce: 

Hotel Radisson BLU, Szczecin, pl. Rodła 10, I piętro, sala Reymont. 

icon cena

Cena:  

Cena za udział w szkoleniu on-line to 390 zł od osoby

Cena za udział w szkoleniu stacjonarnie to 460 zł od osoby

 

Cena obejmuje:

 1. 6 godzin lekcyjnych zajęć w formie wykładów i warsztatów
  • "on-line" z wykorzystaniem własnych komputerów, laptopów lub smartfonów. Komputery powinny mieć nieprzerwany dostęp do sieci, możliwość zadawani pytań przez wbudowany mechanizm czatu
  • "stacjonarnie" zapewnia miejsce w sali wykładowej, przerwę kawową i poczęstunek.
 2. materiały seminaryjne,
 3. poczęstunek podczas zajęć,
 4. zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.
Warunki uczestnictwa:

 • przesłanie karty zgłoszenia do 27.02.2024 r. do firmy FORTIS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem 91 434-24-92 lub online);
 • wniesienie opłaty za udział w szkoleniu w marcu

 • Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
 • FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora
 • FORTIS i wykładowcy nie wyrażają zgody na kopiowanie, utrwalanie, ani dalsze udostępnianie przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych.
 • Treść szkolenia i materiały szkoleniowe są objęte prawami autorskimi i są przeznaczone wyłącznie dla zgłoszonych w Fortis uczestników szkolenia.

pobierz kartę zgłoszenia prześlij zgłoszenie elektronicznie

Szkolenia otwarte w Szczecinie - tresci

Szkolenia  otwarte w Szczecinie

Oferujemy Państwu kompleksowe szkolenia z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy, świadczeń ZUS, zarządzania kadrami i HR, KPA, rachunkowości oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów i doświadczonych trenerów w siedzibie firmy, bądź w salach hoteli szczecińskich. Szkolenia mogą być dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego http://fortis.szczecin.pl/dofinansowanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego ośrodka szkoleniowo-seminaryjnego Fortis w Szczecinie i zapraszamy do kontaktu.

Przeprowadzamy także szkolenia zamknięte dla pracowników, które w pełni dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów naszej firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Scroll