Zakres szkolenia, uwzględnia aktualny stan prawny, obejmuje problematykę przyjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce, uzyskiwanie zezwoleń na pracę, podejmowania przez nich zatrudnienia lub świadczenia pracy, prowadzenia dokumentacji, opodatkowania dochodów oraz ubezpieczenia.

Szczególny nacisk zostanie położony na przygotowanie się do kontroli PIP w zakresie legalności zatrudnienia oraz kontroli SG. Ideą zajęć jest również poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej form zatrudniania cudzoziemców w Polsce, zgodnie z najnowszymi przepisami.

Szkolenie poprzez wskazywanie możliwie bezpiecznych i wygodnych rozwiązań prawnych oraz swój elitarny charakter dostarcza – uczestnikom praktykom – nowych umiejętności stosowania przepisów w praktyce. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną również inne zmiany, które wprowadziła nowelizacja ustawy o cudzoziemcach w zakresie pobytu i zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Grupa docelowa:

Osoby rozeznane w temacie, omawiane kwestie na poziomie zaawansowanym, z możliwością rozwiązywania problemów z którymi dotrą na szkolenie uczestnicy, w trakcie szkolenia lub po możliwość konsultacji indywidualnych.

Program:

Uregulowania prawne dot. cudzoziemców przebywających w Polsce

 • Aspekty prawne legalizacji pobytu i wykonywania pracy przez cudzoziemców
 • Obywatele UE – zatrudnianie i pobytu

Wyjaśnienie postępowania umożliwiającego pracę cudzoziemców na terenie Polski

Legalny pobyt i praca obywateli Państw Trzecich

Legalizacja pobytu obywateli Państw trzecich

Uproszczone postępowanie umożliwiające pracę w Polsce

Procedury związane z uzyskaniem zezwolenia na pracę dla cudzoziemców

Karty pobytu

Zmiany, błędy i konsekwencje nielegalnego zatrudniania.

Najczęściej popełniane błędy podmiotów zatrudniających cudzoziemców

Wyjaśnienie skutków nielegalnego zatrudnienia cudzoziemca.

Opodatkowanie dochodów i ubezpieczenie społeczne cudzoziemców

Specustawa wojenna – problemy z ustaleniem legalności pobytu i możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy.


icon wykladowca

Wykładowca:

Monika Olszewska - wieloletni trener i praktyk, doświadczony doradca gospodarczy, trener z obszarów kadrowo – płacowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie kadr i płac. Podczas swojej pracy bazuje głównie na wszelkim ustawodawstwie dotyczącym pobytu i legalności powierzania pracy cudzoziemcom oraz delegowania pracowników z Polski do pracy za granicę. Wielokrotnie uczestniczyła w szkoleniach tematycznych, konferencjach i spotkaniach fundacji, inicjatyw i stowarzyszeń zajmujących się tematyką delegowania pracowników i zatrudniania cudzoziemców. Obecnie właścicielka firmy konsultingowej, prowadzi szkolenia dla firm i przedsiębiorców na terenie całej Polski.
icon kalendarz

Termin:

16 października 2024 r. w godz. od 1000 do 1500

icon miejsce

Miejsce:

Hotel Radisson BLU, Szczecin, pl. Rodła 10, I piętro, sala Sienkiewicz.

icon cena

Cena:  

Cena za udział w szkoleniu on-line to 390 zł od osoby

Cena za udział w szkoleniu stacjonarnie to 460 zł od osoby

Cena obejmuje:

 1. 6 godzin lekcyjnych zajęć w formie wykładów i warsztatów
  • "on-line" z wykorzystaniem własnych komputerów, laptopów lub smartfonów. Komputery powinny mieć nieprzerwany dostęp do sieci, możliwość zadawani pytań przez wbudowany mechanizm czatu
  • "stacjonarnie" zapewnia miejsce w sali wykładowej, przerwę kawową i poczęstunek.
 2. materiały seminaryjne,
 3. poczęstunek podczas zajęć,
 4. zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Warunki uczestnictwa:

 • przesłanie karty zgłoszenia do 9.10.2024 r. do firmy FORTIS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem 91 434-24-92 lub online);
 • wniesienie opłaty za udział w szkoleniu w terminie do 9.10.2024 r. na konto:

  FORTIS Ośrodek Szkoleniowo-Seminaryjny
  nr r-ku: 71 1140 2004 0000 3802 8440 2402 (mBank S.A.)

  Uwaga: Zmiana numeru konta !

 • Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
 • FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora
 • FORTIS i wykładowcy nie wyrażają zgody na kopiowanie, utrwalanie, ani dalsze udostępnianie przebiegu szkolenia oraz materiałów szkoleniowych.
 • Treść szkolenia i materiały szkoleniowe są objęte prawami autorskimi i są przeznaczone wyłącznie dla zgłoszonych w Fortis uczestników szkolenia.

pobierz kartę zgłoszenia ZGŁOSZENIE ONLINE

Szkolenia otwarte w Szczecinie - tresci

Szkolenia  otwarte w Szczecinie

Oferujemy Państwu kompleksowe szkolenia z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy, świadczeń ZUS, zarządzania kadrami i HR, KPA, rachunkowości oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów i doświadczonych trenerów w siedzibie firmy, bądź w salach hoteli szczecińskich. Szkolenia mogą być dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego http://fortis.szczecin.pl/dofinansowanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego ośrodka szkoleniowo-seminaryjnego Fortis w Szczecinie i zapraszamy do kontaktu.

Przeprowadzamy także szkolenia zamknięte dla pracowników, które w pełni dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów naszej firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Scroll