Program:

 1. Przepływy pieniężne – znaczenie informacyjne.
  Sprawozdanie z przepływów jest jednym z elementów sprawozdania finansowego, regulowanym ustawą o rachunkowości. Ma jednak również duże znaczenie praktyczne – jakich informacji dostarcza, dlaczego jest istotne dla oceny kondycji jednostki, jak rozumieć jego poszczególne elementy składowe?...

 2. Warianty sporządzania Cash Flow
  Sprawozdanie z przepływów (Cash Flow) może być sporządzane metodą bezpośrednią i pośrednią. Omówione zostaną obie metody i różnice między nimi, zarówno w konstrukcji sprawozdania, jak i w problemach techniczno – organizacyjnych związanych z uzyskaniem odpowiednich danych.

 3. Metoda pośrednia sporządzania sprawozdania z przepływów.
  Obszerne ćwiczenie (niezbędne są kalkulatory!) wykonywane w znaczącym stopniu samodzielnie przez uczestników, pod nadzorem wykładowcy. Ćwiczenie prowadzi przez sporządzanie sprawozdania z przepływów pieniężnych od najprostszych operacji do coraz bardziej skomplikowanych.

 4. Wybrane operacje gospodarcze i ich prezentacja w sprawozdaniu z przepływów
  Omówione zostaną niektóre mniej oczywiste operacje gospodarcze, np. wniesienie aportu, leasing finansowy, różnice kursowe itp.

 5. KSR nr 1 „Rachunek przepływów pieniężnych”
  Krajowy Standard Rachunkowości nr 1 „Rachunek przepływów pieniężnych” reguluje bardzo szczegółowo prezentację poszczególnych pozycji sprawozdania. Zaprezentowane zostaną przykładowe uregulowania KSR 1 jako zachęta do faktycznego korzystania ze standardów krajowych w bieżącej praktyce.

 

 Zajęcia w formie warsztatowej w grupie maksymalnie 10 osobowej,

prosimy o przyniesienie kalkulatorów.


icon wykladowca

Wykładowca:

Iwona Kowalczyk - biegły rewident, wieloletni trener i praktyk, 

icon kalendarz

Termin:

27 luty 2020 r. w godz. od 1000 do 1500

icon miejsce

Miejsce:

siedziba Fortis - Szczecin, ul. Jagiellońska 86/6

icon cena

Cena:

420 zł od osoby

Cena obejmuje:

 1. 6 godzin lekcyjnych zajęć w formie wykładów i warsztatów,
 2. materiały seminaryjne,
 3. poczęstunek podczas zajęć,
 4. zaświadczenie o ukończeniu szkolenia.

Przy zgłoszeniu dwóch osób z jednej firmy udzielamy 10% rabatu.


Warunki uczestnictwa:

 • przesłanie karty zgłoszenia do 20.02.2020 r. do firmy FORTIS (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., faksem 91 434-24-92 lub online);
 • wniesienie opłaty za udział w szkoleniu w terminie do 20.02.2020 r. na konto:
  FORTIS Ośrodek Szkoleniowo-Seminaryjny
  Santander Bank Polska S.A. 3 o/Szczecin
  Nr r-ku: 54 1090 1492 0000 0000 4900 8645
 • Rezygnację przyjmujemy najpóźniej na 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.
 • FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora

pobierz kartę zgłoszenia ZGŁOSZENIE ONLINE

Szkolenia otwarte w Szczecinie - tresci

Szkolenia  otwarte w Szczecinie

Oferujemy Państwu kompleksowe szkolenia z zakresu prawa podatkowego, prawa pracy, świadczeń ZUS, zarządzania kadrami i HR, KPA, rachunkowości oraz szkolenia z zakresu ochrony danych osobowych. Szkolenia prowadzone są przez wykwalifikowanych specjalistów i doświadczonych trenerów w siedzibie firmy, bądź w salach hoteli szczecińskich. Szkolenia mogą być dofinansowane z Krajowego Funduszu Szkoleniowego http://fortis.szczecin.pl/dofinansowanie. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą naszego ośrodka szkoleniowo-seminaryjnego Fortis w Szczecinie i zapraszamy do kontaktu.

Przeprowadzamy także szkolenia zamknięte dla pracowników, które w pełni dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klientów naszej firmy. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą.

Scroll