Szczegóły szkolenia
Cena
Udział stacjonarnie
460 zł / os.
Udział online
390 zł / os.
Anna Seredyńska-Kraus
Szkolenie „Rachunek przepływów pieniężnych – aspekty praktyczne” to kluczowa szansa na przygotowanie się do prawidłowego sporządzenia sprawozdania finansowego jeszcze przed końcem roku 2024.
Rachunek przepływów pieniężnych jest szczególnym elementem sprawozdania finansowego, odzwierciedla strumienie i stany środków pieniężnych w danym roku, dzień bilansowy jest datą końcową. Po 1 stycznia 2025 można dokonywać analiz, ale na ewentualne korekty danych będzie już za późno. Dopóki trwa rok 2024, można nie tylko wykryć ewentualne nieprawidłowe dane, ale również zareagować na taką sytuację, poprawić i skorygować błędy.
Dzięki zdobytej wiedzy, będziesz w stanie precyzyjnie zidentyfikować i zinterpretować przepływy pieniężne, co zapewni poprawność danych w systemie rachunkowości i znacząco ułatwi zamknięcie ksiąg rachunkowych.
Szkolenie dostarczy praktycznych narzędzi, które umożliwią przegląd ksiąg rachunkowych, identyfikację ewentualnych błędów i przygotowanie się do audytu.
Udział w szkoleniu pomoże w optymalnym przygotowaniu firmy do zamknięcia roku, minimalizując ryzyko nieprawidłowości finansowych.
Skorzystanie z tej możliwości do końca grudnia da pewność, że sprawozdanie finansowe będzie kompletne i zgodne z przepisami.
Zdobyta wiedza pozwoli również na wprowadzenie zmian w organizacji danych finansowych, struktury planu kont i innych technik od początku roku 2025, aby pozyskiwanie danych do raportu za kolejny rok było jeszcze bardziej efektywne, bezbłędne i wykorzystujące mechanizmy automatyzacji.
Metody:
- wykład
- prezentacja
- dyskusja
- odpowiedzi na pytania uczestników
Program:
- Definicja rachunku przepływów pieniężnych.
- Cel i znaczenie rachunku przepływów pieniężnych w analizie finansowej.
- Związki między rachunkiem przepływów pieniężnych a sprawozdaniem zysków i strat oraz bilansem.
- Trzy główne sekcje rachunku przepływów pieniężnych: działalność operacyjna, działalność inwestycyjna, działalność finansowa.
- Klasyfikacja przepływów pieniężnych jako operacyjne, inwestycyjne i finansowe.
- Identyfikacja pozytywnych i negatywnych aspektów przepływów pieniężnych.
- Analiza wpływu przepływów pieniężnych na kondycję finansową firmy.
- Znaczenie uzyskanych informacji w podejmowaniu decyzji biznesowych.
- Praktyczne Ćwiczenia i Studium Przypadku
- Sporządzanie rachunku przepływów pieniężnych na podstawie rzeczywistych danych.
- Analiza przykładowego rachunku przepływów pieniężnych.
- Dyskusja na temat wyników analizy i możliwych wniosków.
- Zakończenie szkolenia:
- Podsumowanie kluczowych zagadnień omówionych podczas szkolenia.
- Otwarta sesja pytań i odpowiedzi.