Zatrudnianie i pobyt cudzoziemców w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem zmian od 1 lipca 2024 dot. specustawy wojennej

Hotel Radisson BLU, Szczecin

Monika Olszewska Inne Kadry i płace


Szczegóły szkolenia

18 listopad 2024 r. w godz. 1000 - 1500
Hotel Radisson BLU, Szczecin, pl. Rodła 10, I piętro, sala Sienkiewicz.

Cena

Udział stacjonarnie 480 zł / os.
Udział online 400 zł / os.

Monika Olszewska

Wieloletni trener i praktyk, doświadczony doradca gospodarczy, trener z obszarów kadrowo – płacowych. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie kadr i płac. Podczas swojej pracy bazuje głównie na wszelkim ustawodawstwie dotyczącym pobytu i legalności powierzania pracy cudzoziemcom oraz delegowania pracowników z Polski do pracy za granicę. Wielokrotnie uczestniczyła w szkoleniach tematycznych, konferencjach i spotkaniach fundacji, inicjatyw i stowarzyszeń zajmujących się tematyką delegowania pracowników i zatrudniania cudzoziemców. Obecnie właścicielka firmy konsultingowej, prowadzi szkolenia dla firm i przedsiębiorców na terenie całej Polski.

Zakres szkolenia, uwzględnia aktualny stan prawny, obejmuje problematykę przyjazdu i pobytu cudzoziemców w Polsce, uzyskiwanie zezwoleń na pracę, podejmowania przez nich zatrudnienia lub świadczenia pracy, prowadzenia dokumentacji, opodatkowania dochodów oraz ubezpieczenia.

Szczególny nacisk zostanie położony na przygotowanie się do kontroli PIP w zakresie legalności zatrudnienia oraz kontroli SG. Ideą zajęć jest również poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej form zatrudniania cudzoziemców w Polsce, zgodnie z najnowszymi przepisami.

Szkolenie poprzez wskazywanie możliwie bezpiecznych i wygodnych rozwiązań prawnych oraz swój elitarny charakter dostarcza – uczestnikom praktykom – nowych umiejętności stosowania przepisów w praktyce. Podczas szkolenia zaprezentowane zostaną również inne zmiany, które wprowadziła nowelizacja ustawy o cudzoziemcach w zakresie pobytu i zatrudniania cudzoziemców w Polsce.

Grupa docelowa:

Osoby rozeznane w temacie, omawiane kwestie na poziomie zaawansowanym, z możliwością rozwiązywania problemów z którymi dotrą na szkolenie uczestnicy, w trakcie szkolenia lub po możliwość konsultacji indywidualnych.

Program:

Uregulowania prawne dot. cudzoziemców przebywających w Polsce

  • Aspekty prawne legalizacji pobytu i wykonywania pracy przez cudzoziemców
  • Obywatele UE – zatrudnianie i pobytu

Wyjaśnienie postępowania umożliwiającego pracę cudzoziemców na terenie Polski

Legalny pobyt i praca obywateli Państw Trzecich

Legalizacja pobytu obywateli Państw trzecich

Uproszczone postępowanie umożliwiające pracę w Polsce

Procedury związane z uzyskaniem zezwolenia na pracę dla cudzoziemców

Karty pobytu

Zmiany, błędy i konsekwencje nielegalnego zatrudniania.

Najczęściej popełniane błędy podmiotów zatrudniających cudzoziemców

Wyjaśnienie skutków nielegalnego zatrudnienia cudzoziemca.

Opodatkowanie dochodów i ubezpieczenie społeczne cudzoziemców

Specustawa wojenna – problemy z ustaleniem legalności pobytu i możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy.


Formularz zgłoszeniowy

Szkolenie: Zatrudnianie i pobyt cudzoziemców w Polsce ze szczególnym uwzględnieniem zmian od 1 lipca 2024 dot. specustawy wojennej w dn. 18.11.2024

Wybierz formę szkolenia

Uczestnicy szkolenia

Dane kontaktowe

Osoba zgłaszająca uczestników na szkolenie

Prosimy o podanie danych osoby zgłaszającej powyższych uczestników na szkolenie. Dane te posłużą do wysłania mailowego potwierdzenia przesłania formularza oraz do przyszłego kontaktu w sprawie szkolenia.

Dane rozliczeniowe

Forma rozliczenia

Nabywca

Odbiorca

Finansowanie publiczne

Czy udział w szkoleniu finansowany jest ze środków publicznych?

Na adres email podany w formularzu wyślemy Ci potwierdzenie zgłoszenia, a w nim formularz zwolnienia z VAT. Wypełnij go i w ciągu 3 dni roboczych odeślij do nas na adres: szkolenia@fortis.szczecin.pl

Zgody

Ważne informacje

FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora.

Rezygnację przyjmujemy najpóźniej 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.

Bądź na bieżąco z naszymi szkoleniami

Zapisz się do naszego newslettera aby być na bieżąco z organizowanymi przez nas szkoleniami. Nie udostępnimy Twoich danych nikomu i będziemy pisać jedynie o wydarzeniach, które mogą Ciebie zainteresować.