Rachunek przepływów pieniężnych – aspekty praktyczne

Hotel Radisson BLU, Szczecin

Anna Seredyńska-Kraus Księgowość


Szczegóły szkolenia

5 grudzień 2024 r. w godz. od 1000 do 1500
Hotel Radisson BLU, Szczecin, pl. Rodła 10, I piętro, sala Sienkiewicz

Cena

Udział stacjonarnie 460 zł / os.
Udział online 390 zł / os.

Anna Seredyńska-Kraus

Prawnik i ekonomista, absolwent studów podyplomowych Executive MBA, edukatorka finansów i przedsiębiorczości. Posiada 20 letnie doświadczenie jako dyrektor finansowy i główny księgowy, w branży komunalnej, produkcyjnej, usługowej. Wieloletni praktyk w zakresie kompleksowego zarządzania strategicznego i operacyjnego finansami przedsiębiorstwa, we wszystkich aspektach działalności. Szczególne obszary odpowiedzialności to: zarządzanie przepływami pieniężnymi, modelowanie scenariuszy operacyjnych, pozyskiwanie finansowania dłużnego i kapitałowego, optymalizacja kosztów działalności, projektowanie i implementacja rachunków kosztów i modeli rachunkowości zarządczej, analizy finansowe, rozliczanie projektów współfinansowanych ze środków unijnych, wieloletnie prognozy na potrzeby instytucji finansowych, wdrażanie systemów informatycznych, sporządzanie sprawozdań finansowych, nadzór nad rozliczeniami z odbiorcami i dostawcami, windykacja należności, wykorzystanie excela w pracy działów księgowych. Wykładowca przedmiotów finansowych na studiach na Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu, w tym z zakresu rachunkowosci zarządczej na studiach podyplomowych Executive Master of Business Administration.

Szkolenie „Rachunek przepływów pieniężnych – aspekty praktyczne” to kluczowa szansa na przygotowanie się do prawidłowego sporządzenia sprawozdania finansowego jeszcze przed końcem roku 2024.

Rachunek przepływów pieniężnych jest szczególnym elementem sprawozdania finansowego, odzwierciedla strumienie i stany środków pieniężnych w danym roku, dzień bilansowy jest datą końcową. Po 1 stycznia 2025 można dokonywać analiz, ale na ewentualne korekty danych będzie już za późno. Dopóki trwa rok 2024, można nie tylko wykryć ewentualne nieprawidłowe dane, ale również zareagować na taką sytuację, poprawić i skorygować błędy.

Dzięki zdobytej wiedzy, będziesz w stanie precyzyjnie zidentyfikować i zinterpretować przepływy pieniężne, co zapewni poprawność danych w systemie rachunkowości i znacząco ułatwi zamknięcie ksiąg rachunkowych.

Szkolenie dostarczy praktycznych narzędzi, które umożliwią przegląd ksiąg rachunkowych, identyfikację ewentualnych błędów i przygotowanie się do audytu.

Udział w szkoleniu pomoże w optymalnym przygotowaniu firmy do zamknięcia roku, minimalizując ryzyko nieprawidłowości finansowych.

Skorzystanie z tej możliwości do końca grudnia da pewność, że sprawozdanie finansowe będzie kompletne i zgodne z przepisami.

Zdobyta wiedza pozwoli również na wprowadzenie zmian w organizacji danych finansowych, struktury planu kont i innych technik od początku roku 2025, aby pozyskiwanie danych do raportu za kolejny rok było jeszcze bardziej efektywne, bezbłędne i wykorzystujące mechanizmy automatyzacji.

Metody:

  • wykład
  • prezentacja
  • dyskusja
  • odpowiedzi na pytania uczestników

Program:

  1. Definicja rachunku przepływów pieniężnych.
  2. Cel i znaczenie rachunku przepływów pieniężnych w analizie finansowej.
  3. Związki między rachunkiem przepływów pieniężnych a sprawozdaniem zysków i strat oraz bilansem.
  4. Trzy główne sekcje rachunku przepływów pieniężnych: działalność operacyjna, działalność inwestycyjna, działalność finansowa.
  5. Klasyfikacja przepływów pieniężnych jako operacyjne, inwestycyjne i finansowe.
  6. Identyfikacja pozytywnych i negatywnych aspektów przepływów pieniężnych.
  7. Analiza wpływu przepływów pieniężnych na kondycję finansową firmy.
  8. Znaczenie uzyskanych informacji w podejmowaniu decyzji biznesowych.
  9. Praktyczne Ćwiczenia i Studium Przypadku
    • Sporządzanie rachunku przepływów pieniężnych na podstawie rzeczywistych danych.
    • Analiza przykładowego rachunku przepływów pieniężnych.
    • Dyskusja na temat wyników analizy i możliwych wniosków.
  10. Zakończenie szkolenia:
    • Podsumowanie kluczowych zagadnień omówionych podczas szkolenia.
    • Otwarta sesja pytań i odpowiedzi.

Formularz zgłoszeniowy

Szkolenie: Rachunek przepływów pieniężnych – aspekty praktyczne w dn. 05.12.2024

Wybierz formę szkolenia

Uczestnicy szkolenia

Dane kontaktowe

Osoba zgłaszająca uczestników na szkolenie

Prosimy o podanie danych osoby zgłaszającej powyższych uczestników na szkolenie. Dane te posłużą do wysłania mailowego potwierdzenia przesłania formularza oraz do przyszłego kontaktu w sprawie szkolenia.

Dane rozliczeniowe

Forma rozliczenia

Nabywca

Odbiorca

Finansowanie publiczne

Czy udział w szkoleniu finansowany jest ze środków publicznych?

Na adres email podany w formularzu wyślemy Ci potwierdzenie zgłoszenia, a w nim formularz zwolnienia z VAT. Wypełnij go i w ciągu 3 dni roboczych odeślij do nas na adres: szkolenia@fortis.szczecin.pl

Zgody

Ważne informacje

FORTIS zastrzega sobie prawo odwołania szkolenia z przyczyn od organizatora niezależnych, przy całkowitym zwrocie kwot wpłacanych na rzecz organizatora.

Rezygnację przyjmujemy najpóźniej 7 dni przed szkoleniem w formie pisemnej (e-mail). Rezygnacja w późniejszym terminie wiąże się z koniecznością pokrycia kosztów w 100%. Nieobecność na szkoleniu nie zwalnia z dokonania opłaty.

Bądź na bieżąco z naszymi szkoleniami

Zapisz się do naszego newslettera aby być na bieżąco z organizowanymi przez nas szkoleniami. Nie udostępnimy Twoich danych nikomu i będziemy pisać jedynie o wydarzeniach, które mogą Ciebie zainteresować.